İzmir Yurt

İzmir‘e üniversite okumaya gelen yüzbinlerce öğrenci güvenli, konforlu, ekonomik izmir yurt aramaktadır. İzmir’de 10’dan fazla devlet, vakıf ve özel üniversite yer almaktadır. Şehir dışından İzmir’e gelen öğrenciler; izmir kyk yurtları, izmir özel yurtlar, izmir apartlar araştırarak kendilerine uygun İzmir kalacak yer aramaktadır.

İzmir Üniversiteleri

 • Ege Üniversitesi,
 • Dokuz Eylül Üniversitesi,
 • İYTE,
 • İzmir Katip Çelebi Üniversitesi,
 • Bakırçay Üniversitesi,
 • İzmir Demokrasi Üniversitesi,
 • İzmir Ekonomi Üniversitesi
 • İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu
 • Yaşar Üniversitesi
 • İzmir Tınaztepe Üniversitesi
 • Türk Hava Kurumu Üniversitesi Hava Ulaştırma Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Üniversitesi İzmir Tıp Fakültesi

İzmir Yurt

200 bine yaklaşan üniversite öğrenci sayısı ile İzmir, öğrencilerin konaklama ihtiyacını İzmir üniversite yurtları, İzmir KYK yurtları, İzmir Özel Yurtlar ve İzmir Apartlar ile karşılamaktadır. İzmir yurt ihtiyacınıza göre rahat, güvenilir, en ucuz yurtları inceleyin.

İzmir Üniversite Yurtları

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrenciler DEÜ yurtlarında kalabilir ve daha ekonomik konaklama imkanına ulaşabilir. İzmir Üniversite yurtları:

İzmir Özel Yurtlar

Ondan fazla üniversitede toplam iki yüz binden fazla öğrenci barınma imkanı için izmir özel yurt tercih etmektedir. İzmir‘de onlarca özel yurt bulunmaktadır. Üniversitenize ve yerleşkenize göre en uygun yurdu bulabilir, izmir özel yurt fiyatlarını öğrenebilirsiniz. İzmir özel kız yurdu, İzmir özel kız yurdu :

İzmir Apartlar

Yurtların haricinde İzmir’de okuyan üniversite öğrencileri için özel İzmir Apartları mevcuttur. İzmir apart seçerken kampüsünüze yakınlığı, konforu, güvenliği ve izmir apart fiyatı göre seçim yapabilirsiniz. İzmir erkek apart, İzmir kız apart:

İzmir KYK Yurtları

Devlet, İzmir‘de eğitim-öğretim alan üniversite öğrencileri için Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde İzmir KYK yurtları inşa etmekte ve işletmektedir. İzmir KYK Yurdu başvuruları E-Devlet aracılığıyla her eğitim öğretim başında alınmaktadır. İzmir KYK Yurtları:

İzmir yurt fiyatları ne kadar?

İzmir yurt fiyatları: KYK, Vakıf, Üniversite veya özel yurt olmasına göre farklılık göstermektedir. En ucuz yurtlar KYK yurtları olmakta olup ücretleri aylık 250 TL ile 500 TL arasında, üniversite yurtları ise aylık 500 TL ile 1500 TL, vakıf yurtları 500 TL ile 1500 TL, özel yurtlar ise 1000 TL ile 5000 TL arasında yurt tipi, kişi sayısı, üniversiteye yakınlık ve imkanlara göre değişim göstermektedir.

İzmir özel yurt ne kadar?

200 bini bulan öğrenci sayısı ondan fazla devlet ve özel üniversitesi bulunan İzmir’de izmir özel yurt ne kadar sorusu çok sorulmaktadır. İzmir özel yurt fiyatları 1000 TL ila 5000 TL arasında değişim göstermektedir. İzmir özel yurt fiyatlarını birçok kriter etkilemekte olup başlıca etkenler; üniversiteye yakınlık, oda kişi sayısı ve sunulan olanaklar olmaktadır.

İzmir Buca yurt fiyatları ne kadar?

İzmir’in Buca ilçesinde yüksek öğrenci sayısıyla Dokuz Eylül Üniversitesi bulunmakta olup, İzmir Buca yurt fiyatları aylık bin TL ile beş bin TL arasında farklılık göstermektedir. DEÜ’de okuyan öğrenciler yerleşkelerine yakın olması sebebiyle genellikle Buca’da yurtlarda kalmaktadır.

İzmir apart fiyatları ne kadar?

Apartlar, özel yurtlara göre daha ekonomik olmakla beraber kuralları ve özgür yaşam ile öğrencilerin tercih sebebi olmaktadır. İzmir apart fiyatları: 750 TL ile 3000 TL arasında bulunmaktadır. Bazı kriterlere göre fiyat farklılıkları olabilmektedir.