Dokuz Eylül Üniversitesi KYK Yurtları

Dokuz Eylül Üniversitesi DEÜ‘lü öğrencilerin ilk talebi DEÜ KYK yurtları olmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yakın KYK Yurtları kız, erkek ve karma olarak sınıflandırılmaktadır. 

1982 yılında eğitim-öğretime başlayan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi her yıl binlerce yeni öğrenciyi karşılıyor. DEÜ kazanan özellikle şehir dışından İzmir’e gelen öğrenciler İzmir’de kalacak yer arayışına giriyor. Öğrenciler ekonomik-ucuz, güvenli ve konforlu olması nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK‘ya bağlı yurtları araştırıyorlar.

DEÜ KYK Yurtları

DEÜ KYK yurtları, binlerce öğrenciye güvenli, konforlu ve bir hayli uygun fiyatlı barınma imkanı sağlıyor. Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait Dokuz Eylül KYK Yurtları‘nı inceleyebilir. DEÜ yerleşkelerine en yakın yurtta kalma imkanı bulabilirsiniz.

DEÜ KYK Kız Yurtları

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okuyan binlerce öğrenci DEÜ yakını KYK Kız Yurtları’nda kalmaktadır. Her yıl binlerce yeni öğrenci KYK yurtlarına yerleşmektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi yakını KYK Kız Yurtları:

DEÜ KYK Erkek Yurtları

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde eğitim-öğretim alan üniversite öğrencileri DEÜ yakını KYK Erkek Yurtları’nda barınmaktadır. Her sene binlerce üniversiteyi kazanmış öğrenci KYK yurtlarında kalmaya hak kazanmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi yakını KYK Erkek Yurtları:

DEÜ KYK Karma Yurtlar

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde DEÜ yakını KYK Karma Yurtları bulunmaktadır. Karma yurtlar birden fazla bloktan oluşmakta olup bir blok kız öğrencilere verilirken bir blok erkek öğrencilere tahsis edilmektedir. Dokuz Eylül Üniversitesi yakını KYK Karma Yurtlar:

Dokuz Eylül Üniversitesi KYK Yurt Fiyatları

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nda kişi sayısı vb. kriterlere göre 1.tip, 2. tip, 3. tip, 4.tip, 5. tip ve 6. tip yurt seçenekleri bulunmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi KYK Yurt fiyatları her sene zamlanarak yeniden belirlenmektedir. Son kyk yurt fiyatları aşağıdaki gibidir:

  • 3. tip KYK yurt ücreti ; 290 TL
  • 4. tip KYK yurt ücreti ; 325 TL
  • 5. tip KYK yurt ücreti ; 360 TL
  • 6. tip KYK yurt ücreti ; 390 TL

Dokuz Eylül Üniversitesi KYK Yurt Başvurusu

DEÜ KYK yurt başvurusu her eğitim öğretim yılı başında Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun belirlediği tarihlerde E-Devlet turkiye.gov.tr sitesi üzerinden yapılmaktadır. Dokuz Eylül Üniversitesi KYK yurt başvurusu yapıldıktan sonra değerlendirmeler yapılıp asil ve yedek yurt kazanan öğrenciler belirlenmekte ve duyurulmaktadır. Başvuru esnasında yurt seçimi yapılamamaktadır, eğer öğrenci yurt hakkı kazanırsa otomatik İzmir’de bir KYK yurduna yerleştirilmektedir.