Dokuz Eylül Üniversitesi Yurdu

Dokuz Eylül Üniversitesi kendilerine ait üniversite yurtları bulunan bir üniversitedir. Üniversiteye ait, üniversite bünyesinde hizmet veren 2 kız, 1 erkek ve 1 karma olmak üzere 4 DEÜ yurdu vardır. Yurtların üçü Buca’da biri ise Bergama’da bulunmaktadır. DEÜ Üniversite Yurdu‘nda binlerce öğrenci ekonomik, güvenli, kampüse yakın olması sebebiyle kalmak istemektedir.

DEÜ Yurdu

Dokuz Eylül Üniversitesi yurdu, üniversite tarafından işletilen özel veya KYK olmayan yurtlardır. Başvurular Dokuz Eylül Üniversitesi’ne yapılmaktadır. DEÜ Üniversite Kız Yurdu , DEÜ Üniversite Erkek Yurdu olarak iki sınıfa ayrılmaktadır:

DEÜ Kız Yurdu

Dokuz Eylül Üniversitesi Kız Yurdu, Dokuz Eylül Üniversitesi’ne ait olup, üniversite tarafından işletilmektedir.2 kız yurdu bulunmaktadır: DEÜ Kız Yurdu

DEÜ Erkek Yurdu

Dokuz Eylül Üniversitesi Erkek Yurdu, üniversite bünyesinde olmakla birlikte, işletmesi de üniversite tarafından yapılmaktadır: 1 erkek yurdu mevcuttur: DEÜ Erkek Yurdu

DEÜ Karma Yurtlar

Dokuz Eylül Üniversitesi karma yurdu Bergama‘da bulunmakta olup, bir blokta kız öğrenciler diğer blokta erkek öğrenciler kalmaktadır. Kız ve erkek öğrenciler bulunması sebebiyle Karma olarak isimlendirilmektedir. 1 adet DEÜ Karma Yurt vardır:

Dokuz Eylül Üniversitesi Yurdunda Kimler Kalabilir?

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Yurdu’nda DEÜ’lü öğrenciler kalabilmektedir. Ancak aşağıdaki nitelikte öğrenciler kalamamaktadır:

  • Aileleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde ikamet eden öğrencilerin,
  • Evli olan öğrencilerin,
  • 30 yaşını bitirmiş olan öğrencilerin,
  • Sigortalı bir işte çalışan öğrencilerin yurdumuza başvuruları kabul edilmemektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Yurdu fiyatları

Dokuz Eylül Üniversitesi Yurdu fiyatları 2023

  • DEÜ Erkek yurdu 810-1035 TL aylık ücret
  • DEÜ Buca kız yurdu: 855-1400 TL aylık ücret
  • DEÜ Bergama yurdu: 720 TL aylık ücret

9 Eylül Üniversitesi kendi yurdu var mı?

İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nin 2 kız, 1 erkek, 1 karma olmak üzere 4 yurdu bulunmaktadır. Bu 4 yurt Dokuz Eylül Üniversitesi’nin kendi yurdudur.

DEU öğrenci yurdu başvuru ne zaman?

DEÜ öğrenci yurdu başvuruları her sene ağustos ayı sonu ve eylül ayı başı içerisinde alınmaktadır. Başvuru takvimi her yıl duyurulmaktadır.