Buca Yurt

İzmir‘in bir ilçesi olan Buca ilçesi mevcudiyetinde bulunan üniversiteler sebebiyle yüz bine yaklaşan üniversite öğrencisine sahiptir. İzmir Buca yurt arayan öğrenciler için Buca KYK yurtları ve Buca özel yurtlar listelenmektedir.

İzmir Buca Yurt

100 bine yaklaşan öğrenci nüfusuyla öğrenciler Buca kalacak yer aramaktadır. Buca yurtlar , Buca üniversite yurtları, Buca KYK yurtları ve Buca özel yurtlar olarak üç kategoride sıralanmaktadır.

Buca Üniversite Yurtları

Buca‘da yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri için üniversite kendi bünyesinde yurt inşa etmiş ve üniversite tarafından işletmesini yapmaktadır. Buca üniversite yurtları:

Buca Özel Yurtlar

İzmir Buca‘da hizmet veren birden fazla Buca özel yurt vardır. DEÜ‘nün yer aldığı Buca’da fiyata, oda tercihiniez, konfor talebinize göre Buca özel yurt arayabilirsiniz.  Buca Özel Kız Yurtları , Buca Özel Erkek Yurtları şeklinde 2 ayrı sınıfta listelenmektedir:

Buca Apartlar

İzmir Buca’da öğrencilerin konaklayabilmesi için İzmir Buca Öğrenci Apartlar  yer almaktadır. Öğrenciler yurtların haricinde Buca Apart araştırması da yapmaktadır. Buca Apart:

Buca KYK Yurtları

Devletin inşa ettiği Gençlik ve Spor Bakanlığına ait işletmesi KYK‘ya ait olan Buca KYK Yurdu, öğrencilerin uygun fiyatla, konforlu ve güvenli olanak sağlıyor. Buca KYK Yurtları:

İzmir Buca yurt fiyatları ne kadar?

100 bine yaklaşan öğrenci nüfusuyla İzmir Buca yurt fiyatları , aylık 250 TL ile 5000 TL arasında farklılık gösterebilmektedir. Onlarca kyk yurdu, özel yurt ve apart İzmir Buca‘da bulunmaktadır. Buca kyk yurtları en uygun fiyatlı olmakla birlikte bunu üniversite yurtları, apartlar ve özel yurtlar takip etmektedir.

İzmirde özel yurtlar ne kadar?

İzmirde özel yurtlar yıllık 10000 TL ile 50000 TL arasında değişmektedir. Aylık fiyatlar ise bin TL ile beş bin TL olarak görülmektedir.

Dokuz Eylül Üniversitesinde yurt var mı?

Dokuz Eylül Üniversitesi ‘nde 1 erkek, 2 kız ve 1 karma yurt olmak üzere 4 yurt bulunmaktadır. Bu yurtlar DEÜ Rektörlüğü’ne aittir ve işletmesi Dokuz Eylül Üniversitesi’ndedir.