Bergama Yurt

İzmir‘in tarihi ve turistik bir ilçesi olan Bergama bünyesinde yer alan Dokuz Eylül Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu ve Ege Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu ile üniversite öğrencilerini de barındırıyor.  İzmir Bergama yurt arayan öğrenciler için Bergama KYK yurtları ve Bergama özel yurtlar sıralanmaktadır.

İzmir Bergama Yurt

Bergama MYO okuyan üniversite öğrencileri Bergama kalacak yer araştırmaktadır. Bergama yurtlar , Bergama üniversite yurtları, Bergama KYK yurtları ve Brgamae özel yurtlar olarak üç sınıfa ayrılmaktadır.

Bergama Yurtlar

Bergama‘da bulunan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere üniversite kendi bünyesinde yurt yapmış ve üniversite SKS tarafından işletmesini yapmaktadır. Bergama üniversite yurtları:

Bergama Özel Yurtlar

İzmir Bergama‘da faaliyet veren birden fazla Bergama özel yurt vardır. DEÜ‘nün yer aldığı Bergama’da ihtiyacınıza yönelik Bergama özel yurt bulabilirsiniz.  Bergama Özel Kız Yurtları , Bergama Özel Erkek Yurtları şeklinde 2 kategori bulunmaktadır.

Bergama KYK Yurtları

Gençlik ve Spor Bakanlığına ait işletmesi KYK‘ya ait olan Bergama KYK Yurdu, öğrencilerin ekonomik, rahat ve güvenli konaklamasına olanak sağlıyor. Bergama KYK Yurtları:

Bergama Apartlar

İzmir Bergama’da öğrencilerin konaklayabilmesi için İzmir Bergama Öğrenci Apartlar  yer almaktadır. Öğrenciler yurtların haricinde Bergama Apart araştırması da yapmaktadır. Bergama Apart:

Bergama Yurt Fiyatları

200 bin nüfusu ve 2 MYO öğrencileri ile tarihi-turistik şehir İzmir Bergama yurt fiyatları , aylık 250 TL ile 5000 TL arasında farklılık gösterebilmektedir. 1 kyk yurdu, özel yurt ve apart İzmir Bergama‘da bulunmaktadır. Bergama kyk yurtları en uygun fiyatlı olmakla birlikte bunu üniversite yurtları, apartlar ve özel yurtlar izlemektedir.

Izmir Bergama kyk yurdu açıldı mı?

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK’ya ait İzmir Bergama kyk yurdu açılmıştır. Üniversite öğrencilerine hizmet vermektedir.

Bergama KYK Yurdu kaç kişilik?

Bergama KYK Yurdu, 250 kız ve 250 erkek olmak üzere toplam 500 kişiliktir.

Dokuz Eylül Üniversitesi Yurt Başvuruları Ne Zaman?

Dokuz Eylül Üniversitesi yurt başvuruları her eğitim öğretim yılı başında DEÜ SKS’nin belirlediği tarihlerde yapılır. Genellikle ağustos sonu veya eylül başında başvurular alınır.